עדויות מטופלים

עדות א.

לפני כחמש שנים התחילה אצלי בעיה של בריחת שתן רצינית ולאחר בדיקות שנעשו התגלתה אצלי צניחה לאגן של שלפוחית השתן והמעי הגס. רופא הנשים שלי המליץ על ניתוח TVT  בו הושתלו לי שני סרטים תומכים ברצפת האגן, האחד לשלפוחית והשני למעי הגס. הבעיה לא נפתרה לחלוטין ונותרה בעיה של אי יכולת להתרוקן לגמרי ואי יכולת להתאפק כשאני יודעת שאני בקרבת שירותים, במיוחד במרחב הציבורי.

התוודעתי לשיטת פאולה על ידי אסתי דגן וביקשתי ממנה לטפל בבעיה זו. במהלך הטיפול מלבד הטיפול הפיזי, חוויתי שינוי תודעתי בתפיסה של הבעיה, מה שהביא אותי להבנה שיש לי יכולת לשלוט ולנהל את הבעיה בדרך שמטיבה אתי. השינוי התודעתי התרחב הרבה מעבר למצב הפיזי ולקחתי את התובנות גם לניהול המצב הנפשי והרוחני שלי. למדתי להניע את הגוף ואבריו באופן חופשי ומשחרר. 

כיום אני במצב מודעות גבוה לתגובות הגוף והנפש וכשאני מרגישה שאני נכנסת לסטרס או חווה קושי או כאב גופני, אני עוצרת ונושמת עמוק ועושה חשיבה כיצד לצאת מהמצב וכן להימנע מכאב או קושי מיותרים. אני מרגישה שהטיפול של אסתי הרחיב אצלי מאד את היריעה מעבר לטיפול בבעיה שלשמה הגעתי לטיפול.

 

עדות ל.

הגעתי לאסתי על מנת לטפל בחוסר שליטה אקראי בשלפוחית השתן. לא נעים. זו היתה הפעם השניה שניסיתי לטפל בבעיה. לפני כארבע שנים ניסיתי לטפל בזאת באמצעות כדורים, וגם באמצעות פיזיוטרפיה של האגן, ובשיטת פאולה. היה שיפור רב, אבל לא התמדתי. המצב חזר לקדמותו. כדורים עזרו אבל לא לגמרי. 

המסע עם אסתי התמקד בהתחלה בשליטה בסוגרים, וכדרכו של מסע הוא התפתח קדימה ולצדדים. השורה התחתונה אחרי שלושה חודשי טיפול היא שהגוף שלי שולט כעת בסוגרים. ללא כדורים. עם הרבה מודעות. 

מה קיבלתי? קודם כל הבנה שכנראה בעיית הסוגרים אינה מכנית. הגוף שלי יכול ויודע לשלוט. קבלתי מודעות לעצמי. תשומת לב. איך אני מתנועעת. איך אני פוסעת. איך אני אוכלת. מודעות לסביבה. למדתי שיש דבר כזה להרגע. למדתי להרגע. למדתי לסלוח לעצמי. לא לחפש אשמים. למדתי להרשות לעצמי. למדתי להוציא עצמי עם חיוך ממצב של בכי. למדתי שיש לי דמיון וכיף להשתמש בו.

עדות ש.

סבלתי מעקמת מבלי דעת שרק עם השנים החלה להראות שנויי ביציבה. יום אחד כשעמדתי זקופה מול הראי ראיתי שאני בעצם לא זקופה אלא נוטה הצידה בקשת דמוית בננה. דברתי עם מכרים חברים בסביבתי וכך גם עם אסתי שהיא בסביבתי מאז הילדות שמעתי מה היא עושה, והתמסרתי לטיפוליה.

אסתי בנתה עבורי סדרת תרגילים מותאמים למצבי ואותם בצעתי בטיפול אצלה וגם כשעורי בית. הטיפולים נעשו באוירה נינוחה נעימה ורוגעת ועם הסברים למה לעשות כך ולא אחרת, כי כזאת אסתי. אחרי מספר חודשים הצצתי שוב במראה ואכן יש תוצאות יש שפור ניכר בעקמומיות. מכיוון שעמידתי השתפרה הבטחתי להמשיך ולעשות את סדרת התרגילים.

עדות מ.

עברנו דרך שהייתה לה נקודת התחלה וסוף. דרך קצרה אבל מלאה בלימוד וחוויות שהפכה אותה למשמעותית לחיי. הגעתי אליך עם דלקות מפרקים, מחלה אוטואימונית ומתן שתן בדחיפות של כל חצי שעה בערך ועם חוסר יכולת להתאפק בכלל. הרבה דברים נמנעו ממני משום שלא יכולתי להתאפק כמו נסיעה ארוכה או הליכה לאורך זמן במקומות שאין בהם שירותים ועוד.

למדתי איתך לנשום ולשחרר, להפעיל שרירים טבעתיים, לכווץ, להקשיב לקול הטבעי של הגוף , להיות עדינה אתו וקשובה לצרכיו. לאט לאט הגוף שיחרר  מתחים מקומות מכווצים, למדתי להכניס אוויר ולהירגע  לא לכווץ .